UNHOOKED.PL

Scala dei Turchi

Będąc na Sycylii oprócz kitesurfingu można jeszcze zwiedzić wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Scala dei Turchi - jest to nie tylko imponujące dzieło natury, ale także miejsce o głębokiej historii i wyjątkowej atmosferze.

Położenie i charakterystyka

Scala dei Turchi to dobre miejsce po kite

Scala dei Turchi to formacja skalna położona niedaleko Realmonte. Ten biały klif w kształcie schodów, zbudowany z miękkiego wapienia i marglu, opada bezpośrednio do lazurowych wód Morza Śródziemnego. Kontrast białych skał z intensywnie niebieską wodą tworzy niesamowity widok, który przyciąga turystów z całego świata.

Historia

Nazwa "Scala dei Turchi", czyli "Schody Turków", wywodzi się z czasów, gdy morze śródziemne było areną licznych starć i najazdów pirackich. Według legendy, to właśnie w tych schodach tureccy piraci znajdowali schronienie, ukrywając się przed swoimi wrogami.

Tipy

Jeśli planujesz wizytę w Scala dei Turchi, pamiętaj o kilku rzeczach:

Scala dei Turchi to niesamowite miejsce, które z pewnością zapadnie Ci w pamięć. Jego piękno, historia i atmosfera sprawiają, że jest to obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty odwiedzającego Sycylię.

Scala dei Turchi

Opublikowano:

Tagi: zwiedzanie