UNHOOKED.PL

Poggioreale

Poggioreale, położone w malowniczym regionie Sycylii w południowych Włoszech, jest jednym z tych miejsc, które skrywa wiele historii. Chociaż teraz jest często określane jako "Miasto Duchów", kiedyś było tętniącym życiem miasteczkiem. Jego historia została jednak na zawsze zmieniona przez tragiczne wydarzenie.

Miasto widmo - Poggioreale

Trzęsienie ziemi

Ruiny Poggioreale

W nocy z 14 na 15 stycznia 1968 roku region zachodniej Sycylii został nawiedzony przez potężne trzęsienie ziemi, które dotknęło wiele miejscowości, w tym Poggioreale. Trzęsienie miało magnitudę 5,5 stopnia w skali Richtera i spowodowało śmierć wielu ludzi oraz zniszczenie licznych budynków. Poggioreale, z powodu swojego położenia oraz specyfiki architektury, zostało poważnie uszkodzone.

Miasto, które wcześniej było symbolem sycylijskiej kultury i historii, nagle znalazło się w ruinie. Większość budynków została zniszczona lub była w takim stanie, że groziło ich zawalenie. Władze podjęły decyzję o ewakuacji mieszkańców i, ze względu na skalę zniszczeń, postanowiono nie odbudowywać starego Poggioreale.

Poggioreale dziś

Poggioreale dziś

Mimo że większość mieszkańców przeniosła się do nowego miasta o tej samej nazwie, które zostało zbudowane kilka kilometrów dalej, ruiny starego Poggioreale wciąż przyciągają turystów z całego świata. Spacerując po zrujnowanych uliczkach, można poczuć atmosferę tego miejsca i wyobrazić sobie, jakie było życie tam przed trzęsieniem ziemi.

Zachowane ruiny, takie jak kościoły, pałace i domy, stoją jako ciche świadectwo potęgi natury oraz przemijalności ludzkich dokonań. Wielu odwiedzających opisuje to miejsce jako fascynujące i nieco upiorne, ale jednocześnie pełne piękna i spokoju.

Podsumowując, Poggioreale to miejsce, które mimo swojej tragicznej historii, wciąż ma coś do zaoferowania. Jego ruiny przypominają nam o sile natury, ale także o niezłomności ducha ludzkiego i zdolności do adaptacji oraz odbudowy po katastrofach. Warto odwiedzić to niesamowite miejsce i poczuć jego wyjątkową atmosferę.


Opublikowano:

Tagi: zwiedzanie