UNHOOKED.PL

Jak przygotować się do kursu kitesurfingu na Sycylii?

Przygotowujesz się do kursu kitesurfingu na Sycylii? Oto kilka kluczowych wskazówek, które pomogą Wam odpowiednio się przygotować!

1. Wybierz odpowiedni czas i loty:

Zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy czas na kitesurfing na Sycylii? Sezon na pływanie w Lo Stagnone trwa od końca kwietnia do końca października - my jesteśmy na miejscu cały ten okres więc termin możesz wybrać dowolnie. Przez te miesiące, ciepłe śródziemnomorskie słońce i niezawodny wiatr tworzą idealne warunki do nauki i doskonalenia umiejętności kitesurfingu. Od połowy czerwca do połowy września pływamy bez pianek, przez resztę sezonu wystarczyć powinna pianka 3/2.

Lotu najlepiej szukać do pobliskiego lotniska w Trapani - to zaledwie kilka minut od naszego spotu. Drugą opcją jest Palermo - to 100 kilometrów od nas. Lotnisko w Katanii natomiast oddalone jest o ponad 300 kilometrów. Obecnie najlepsze połączenia z Polski obsługuje Ryanair - więcej informacji znajdziesz tutaj: https://unhooked.pl/kontakt

Zalecamy zarezerwowanie kursu z wyprzedzeniem, aby zapewnić sobie miejsce. Aby to zrobić, prosimy o wypełnienie naszego formularza kontaktowego.

2. Zakwaterowanie

Noclegu najlepiej szukać poprzez booking.com. Możecie również napisać do nas, mamy surf house w którym chętnie Was ugościmy. Możemy również zaproponować kilka apartamentów w zależności od Waszych oczekiwań.

Na miejscu przyda się rower a najlepiej jest wynająć samochód aby komfortowo się poruszać po okolicy. Samochód możecie wynająć na lotnisku albo napisać do nas - mamy auta na wyjanem.

3. Przygotuj się na sycylijską pogodę:

Sycylijskie słońce jest piękne, ale może być intensywne. Pamiętaj o zabraniu kremu z filtrem do ochrony skóry. Dla dodatkowej ochrony, warto rozważyć zabranie długich leginsów i lycry, które ochronią przed słońcem oraz zebezpieczą Waszą skórę przed glonami.

Niezależnie od poziomu zaawansowania, zapewniamy wszystko, co potrzebne do przeprowadzenia kursu. Wszystko od pianki, przez trapez, aż po latawiec, bar i deskę.

4. Przygotuj się fizycznie:

Kitesurfing nie wymaga specjalnego przygotowania czy wyjątkowych umiejętności, ale lepsza kondycja ciała ułatwia naukę. Regularne ćwiczenia, choćby raz w tygodniu, zapobiegną "zakwasom" po treningu. Ważne jest dbanie o mięśnie szyi i karku, gdyż początkujący często narzekają na ich przeciążenie - wskutek obserwowania latawca nad głową. W późniejszych etapach mocne nogi i wzmocnione mięśnie brzucha staną się kluczem do sukcesu. Krótka rozgrzewka przed zajęciami oraz rozciąganie po nich pomogą chronić przed kontuzją i uczynią kolejne treningi bardziej efektywne.


Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania śmiało pisz lub zadzwoń do nas.


Opublikowano:

Tagi: kite